Tervezett napirend:
- A vezetés művészete. Hat dolog, amit minden vezetőnek túl kell élnie (kb. 10 perc)
- A túlmunka, többletmunka kérdései 2024. január 1. után (kb. 50 perc)
- A jogviszonyváltást el nem fogadó nyilatkozatok kezelése (kb. 20 perc)
- A végkielégítés célja és mértéke (kb. 20 perc)
- Konzultáció (kb. 20 perc)
Jelentkezni itt lehet.
Előadók
-
Márkus Gáborpedagógiai szakértő, címzetes igazgató (Budapest)
Református lelkész, középiskolai és általános iskolai történelem szakos tanár, könyvtáros, hitoktató, közoktatási vezető. A tatai középiskolás évek után Szombathelyen, majd budapesti egyetemeken (ELTE, KRE, BME) szerzett diplomákat. 25 éve tanít kamaszokat és ifjakat. Korábbi munkahelyei: Bánki Donát Ipari Szakközépiskola, Tatabánya; Talentum Általános Iskola, Gimnázium és Kézműves Szakiskola, Tata; Komárom-Esztergom Megyei Pedagógiai Intézet, Tatai Református Gimnázium. 2003-2014 között a Református Pedagógiai Intézet (Budapest, Debrecen) igazgatója. Minőségfejlesztési konzulens, érettségi elnök, az érettségi fejlesztésében 2002 óta résztvevő szakértő az OKÉV-ban, majd az Oktatási Hivatalban. 2014-ben pedagógiai szakmai ellenőrzési és pedagógusminősítési szakértő és tréner lett, mesterpedagógus.
Tankönyvei jelentek meg vallástörténet, egyháztörténet és egyházismeret témakörben, publikált tanulmányai a történelemtanítás módszertanával, a keresztyén neveléssel és a református hit- és erkölcstanoktatással kapcsolatosak. Színdarabjait sok diákközösség illetve hittanos csoport bemutatta. Elemzései alapvetőek a református köznevelési intézményrendszer stratégiájának tervezésében. Rendszeresen tart előadásokat a köznevelés fejlesztéséről, valamint a keresztyén nevelés témaköreiben a Kárpát-medence református intézményeiben.
A Tatai Református Gimnázium tanára, a Tatai Református Egyházmegye beosztott lelkésze és a Református Pedagógiai Intézet pedagógiai szakértője. Az RPI-n belüli szakmai-szolgáltatási szakterülete a középiskolai nevelés-oktatás és a intézményvezetési horizontális tanulás támogatása.
-
Kelemen Gabriellapedagógiai szakértő, telephelyi koordinátor (Debrecen)
Tanügyigazgatás az elsődleges szakmai szolgáltatási területe, köznevelési pedagógiai szakértőként 2013. szeptembere óta dolgozik az RPI-ben. Tanító ( KFRTKF), fejlesztő-differenciáló pedagógus (KFRTKF), pedagógia szakos középiskolai tanár (DE), közoktatási vezető (BME GTK). Igazgatóként szerezte tapasztalatait állami és református egyházi fenntartású köznevelési intézményekben. Az Oktatási Hivatal szakértőjeként tanfelügyeleti és pedagógusminősítési szakértő, szaktanácsadó, mesterpedagógus. A Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának, valamint a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Felnőttképzési Központjának óraadó oktatója.