Ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Részleteket ld. a Meghívóban.
Jelentkezés: ITT
Előadók
-
Kees van der Vloed
-
Dr. Ábrám Tibor
-
Dr. Illéssy János
-
Márkus Gáborpedagógiai szakértő, címzetes igazgató (Budapest)
Református lelkész, középiskolai és általános iskolai történelem szakos tanár, könyvtáros, hitoktató, közoktatási vezető. A tatai középiskolás évek után Szombathelyen, majd budapesti egyetemeken (ELTE, KRE, BME) szerzett diplomákat. 25 éve tanít kamaszokat és ifjakat. Korábbi munkahelyei: Bánki Donát Ipari Szakközépiskola, Tatabánya; Talentum Általános Iskola, Gimnázium és Kézműves Szakiskola, Tata; Komárom-Esztergom Megyei Pedagógiai Intézet, Tatai Református Gimnázium. 2003-2014 között a Református Pedagógiai Intézet (Budapest, Debrecen) igazgatója. Minőségfejlesztési konzulens, érettségi elnök, az érettségi fejlesztésében 2002 óta résztvevő szakértő az OKÉV-ban, majd az Oktatási Hivatalban. 2014-ben pedagógiai szakmai ellenőrzési és pedagógusminősítési szakértő és tréner lett, mesterpedagógus.
Tankönyvei jelentek meg vallástörténet, egyháztörténet és egyházismeret témakörben, publikált tanulmányai a történelemtanítás módszertanával, a keresztyén neveléssel és a református hit- és erkölcstanoktatással kapcsolatosak. Színdarabjait sok diákközösség illetve hittanos csoport bemutatta. Elemzései alapvetőek a református köznevelési intézményrendszer stratégiájának tervezésében. Rendszeresen tart előadásokat a köznevelés fejlesztéséről, valamint a keresztyén nevelés témaköreiben a Kárpát-medence református intézményeiben.
A Tatai Református Gimnázium tanára, a Tatai Református Egyházmegye beosztott lelkésze és a Református Pedagógiai Intézet pedagógiai szakértője. Az RPI-n belüli szakmai-szolgáltatási szakterülete a középiskolai nevelés-oktatás és a intézményvezetési horizontális tanulás támogatása.
-
Dr. Szontagh Pálpedagógiai szakértő, címzetes igazgató
Magyar-történelem szakos középiskolai tanár (ELTE TFK, PTE BTK), közoktatási vezető (BME GTK), köznevelési szakértő. 1997 óta pedagógus, hat évig általános iskolai igazgatóhelyettesként, nyolc évig iskolaigazgatóként dolgozott a józsefvárosi Vajda Péter Ének-zenei Általános és Sportiskolában. 2013 szeptembere óta dolgozik az RPI-ben, 2013-2014 között köznevelési igazgatóhelyettesként, 2014-2024 között igazgatóként. 2024. augusztus 1-től a Református Pedagógiai Intézet címzetes igazgatója. A Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) Pedagógiai Karának főiskolai tanára, 2024 szeptemberétől a KRE Pedagógusképző Központjának főigazgatója. Óraadóként tanított az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karán (ELTE PPK) és a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) is. 2014-2021-ig az Oktatási Hivatal (OH) szakmai szakértőjeként előbb a TÁMOP 3.1.5., majd az EFOP 3.1.2. projekt szakértői munkacsoportjában is tevékenykedett. Tanfelügyeleti és pedagógusminősítési szakértő, szaktanácsadó, 2014-től mesterpedagógus, 2021-től kutatótanár. A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) köztestületi tagja. A keresztyén pedagógusokkal szemben támasztott minőségi és etikai elvárások, valamint azok kodifikációs problémái című PhD-értekezését 2018-ban "summa cum laude" minősítéssel védte meg a KRE ÁJK Doktori Iskolájában. A Magyar Református Nevelés folyóirat főszerkesztője. 2007-ben Zenit 41 Apáczai Diploma Díjjal és Területi Prima Díjjal, 2008-ban Példakép Díjjal, 2011-ben Bárczy István-díjjal, 2013-ban Vajda-díjjal, 2023-ban Szenczi Molnár Albert-díjjal tüntették ki.
Nős, két egyetemista és egy gimnazista gyermeke van.
Időpontok
Jelentkezési határidő: 2025. április 16.
Helyszín: 2025. április 28-30-ig (hétfő-kedd-szerda), személyes jelenléttel 2025. május 22. (csütörtök), online jelenléttel
Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium 1043 Budapest, Nyár u. 4.