Gondold végig! Beszéljétek meg!
Mennyi, és mire elég?
Az évszázados közmondások az évezredes bibliai mondatok a kevésről, hiányról, és egyben a sokról, a bőségről beszélnek. Ha körülnézünk a világban, a hétköznapokban, akkor határozottan azt mondjuk, hogy ezek már nem érvényesek. Félredobhatjuk mindazt, ami száz éve még igaz volt, hogy elég, ha van egy ruha hétköznapra, egy ünneplő, egy téli, egy nyári. Egy pár csizma. Amikor a 20. század elején sokan kivándoroltak Amerikába, csak egy ládában vitték magukkal a holmijukat. Ma több teherautó is kell egy-egy költözéshez. Olyan korban élünk, ahol minden arra buzdít minket, hogy minél többet vásároljunk a dolgokból.
Elégedettnek lenni
Úgynevezett fogyasztói társadalomban élünk. Talán hallottad már ezt a kifejezést. Ez alatt legtöbbször azt értjük, hogy a legtöbb embert csak az érdekli, hogy vásároljon. Azt, amit aztán elfogyaszt, amit aztán a magáénak mondhat. De nem csak annyit vásárolunk, amennyire valójában szükségünk van, hanem sokszor többet. Ennek azonban sok hátránya is van. Sokszor nem elég az, amink van, hanem még többet akarunk. A Biblia nem azt tanítja, hogy semmink ne legyen, és ne vágyakozzunk semmire. Attól akar óvni, hogy fölöslegesen gyűjtögessünk olyasmit, ami igazán nem értékes. Jézus sokszor tanított a helyes sorrendről, és arról, hogy legyen egy egészséges értékrendünk. Az egészséges értékrend azt jelenti, hogy tudunk elégedettek lenni, és örülni annak, ami a miénk. Aki elégedetlen, az mindig csak többet akar, és nem boldog. Isten pedig azt szeretné, ha boldogok lennénk.
Gondold végig! Beszéljétek meg!
Tudod-e?
A fogyasztás kielégítése miatt a gyártás, csomagolás, szállítás környezetkárosító hatása hatalmas mértékű légszennyezést, hulladéktermelést jelent.
Feladattár